II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

Nasza Szlachetna Paczka 2017

W tym tygodniu mieliśmy w szkole wielkie "pakowanie". Przygotowanie prezentów w ramach projektu "Szlachetna Paczka" zjednoczyło w tym roku uczniów, rodziców i nauczycieli. Koordynowana przez Samorząd akcja pokazała, jak wiele możemy razem!

Dziś nasze paczki trafiły do magazynu dostarczone przez godną zaufania ekipę! A już niebawem prezenty dotrą do Rodziny w potrzebie. Uśmiech dla wszystkich dwójkowych Autorów paczki!

A tu fotorelacja z pakowania...

Czytaj więcej...

Gra terenowa na Dzień Dziecka!

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się pierwsza gra terenowa "Śladami panów na łańcuckim zamku". Zmagania miały charakter miedzyklasowej rywalizacji. Dodatkową motywacją do działania była główna nagroda, czyli wyjazd na kręgle dla zwycięskiej klasy. Oceniane były wiedza, pomysłowość oraz praca zespołowa. Sprzyjająca aura umilała czas spędzony na świeżym powietrzu.

Zwyciężyła klasa 1c - gratulujemy! :)

Tekst: Natalia Kraska, Jonasz Giemza

A oto fotorelacja...

Czytaj więcej...

Kiermasz podręczników

Jak co roku w pierwszych dniach września zapraszamy na kiermasz podręczników. Kiermasz odbędzie się we wtorek 6 września 2016 roku na długiej przerwie czyli od około 10:30 na szkolnym dziedzińcu, a w przypadku niepogody na sali gimnastycznej.

Kiermasz podręczników

3 września (czwartek), sala gimnastyczna w godzinach 10:30 – 11:00.

Uczniów klas drugich, zainteresowanych sprzedażą i zakupem podręczników, prosimy o zejście do sali gimnastycznej o godz. 10:25.

Uczniów klas pierwszych i trzecich zapraszamy do sali gimnastycznej od godz. 10:30.

Samorząd Uczniowski

Kiermasz podręczników szkolnych

Koleżanki i Koledzy!

Zapraszamy na kiermasz podręczników, który odbędzie się w dniu 26.06 (czwartek) o godz 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły!

Samorząd Uczniowski

Kiermasz podręczników

Uczniowie klas pierwszych i drugich:

Kiermasz podręczników dla uczniów klas pierwszych i drugich odbędzie się 5 września (czwartek) 2013 roku o godzinie 10:30 w sali gimnastycznej.

 

Uczniowie klas trzecich i absolwenci:

Absolwentów i uczniów klas trzecich zapraszamy na kiermasz podręczników 10 września (wtorek) 2013 roku o godzinie 10:30 (korytarz na poziomie sal 200/201).

Nocny seans filmowy

W nocy z 5 na 6 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w mini multikino. Prawie sto osób uczestniczyło w tzw. nocy filmowej, podczas której uczniowie mieli możliwość obejrzeć produkcje z ostatnich lat wyświetlane w trzech różnych salach. Największym zainteresowaniem cieszyły się filmy: „Incepcja”, „Prometeusz” oraz „Niemożliwe”. Chociaż wszyscy spędzili w szkole całą noc, nie mogli narzekać na brak jedzenia, nie był to co prawda popcorn ale nasz szkolny samorząd zapewnił bufet z pysznymi goframi i ciepłymi napojami. Mimo, że nad ranem zmęczenie dawało się we znaki, wszyscy w wyśmienitym humorze wytrwali do końca.

Karnawałowa zabawa dla najmłodszych

9 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci pracowników szkoły. Zabawa rozpoczęła się od odtańczenia tradycyjnego poloneza. Dzieci bawiły się wyśmienicie, nasi uczniowie przygotowali dla nich świetne zabawy i konkursy z mnóstwem atrakcyjnych nagród. Główną atrakcją zabawy karnawałowej była tradycyjna wata cukrowa. Na dzieci czekał również pyszny poczęstunek, ciepła pizzerka oraz słodycze. Zabawa nie mogła odbyć się bez wizyty Świętego Mikołaja, który przywiózł dla nich paczki. Maluchy wraz z rodzicami i dziadkami bawiły się znakomicie.