II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

Uśmiech - na Dzień Życzliwości!

21 listopada w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Życzliwości Wspólnie oglądaliśmy prezentację zachęcającą do codziennej życzliwości. Świetną zabawę zapewniła także fotobudka. Wielu z nas zdecydowało się stworzyć unikatowe pocztówki dla osób życzliwych. Dla utrzymania ciepłej atmosfery każdy wylosował dobre słowa dla siebie, a chętni dostali także "pamiątkowy uśmiech"

tekst: Patrycja Popek

A oto nasi najżyczliwsi...

Czytaj więcej...

Kolejny rok "dwójkowej" życzliwości!

23 listopada nasz Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami, zorganizował tradycyjne już w naszej szkole świętowanie Dnia Życzliwości. Z zapałem podjęliśmy się również zadania propagowania jej wśród mieszkańców Łańcuta. I udało się! Tego dnia na twarzach wielu pochłoniętych przez szarą codzienność ludzi zagościł uśmiech! Oto, jak świętowaliśmy Dzień Życzliwości 2015...

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski zachęca do życzliwości !

Z okazji obchodów Dnia Życzliwości (22 listopada 2014 r.) Samorząd Uczniowski przygotował dla nas pewną niespodziankę.

Zapraszamy do oglądania !

Dzień życzliwych, dniem szczęśliwych

22 listopada, dzień jak co dzień... Uczniowie II Liceum siedzą w klasach. Jedni słuchają historycznych wykładów profesorki Styki, inni męczą się nad pierwiastkami pod czujnym okiem profesorki Jakielaszek. Wszyscy myślami są z rozpoczynającym się za kilka godzin weekendem. Nie mogą doczekać się ostatniego dzwonka kończącego dzisiejsze zajęcia. Do tego momentu jednak jeszcze trochę czasu...

Czytaj więcej...

Życzliwi z II LO !

I w tym roku życzliwość zapanowała wszędzie i królowała wśród uczniów i nauczycieli 2 LO. W piątek 21 listopada po raz kolejny włączyliśmy się w organizację obchodów "Dnia Życzliwości". W tym szczególnym dla naszej społeczności dniu zachęcamy do życzliwości i uśmiechu na co dzień, zarażamy pozytywną energią, która pozostaje z nami jeszcze przez długi długi czas.

Warto byc życzliwym przez cały rok!

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Życzliwości!

Samorząd II LO planuje w szczególny sposób uczcić nadchodzące święto. W czwartek 21 listopada spotkamy się na apelu – ale nie martwcie się, zapewniamy że będzie zabawny i pełen niespodzianek. Chcemy podzielić się ciepłym uśmiechem najpierw z wszystkimi naszymi licealistami, a później łańcucianami podczas spaceru po mieście. Gwarantujemy, że będzie to czas mile spędzony!

Autor: Karolina Borcz

Jesteśmy życzliwi

Samorząd szkolny już po raz kolejny włączył się w akcję promowania uprzejmości i dobroci znaną jako Światowy Dzień Życzliwości. 21 listopada już od rana członkowie samorządu rozdawali wszystkim życzliwe uśmiechy, uściski i własnoręcznie upieczone piernikowe serduszka. Jak co roku też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego razem z panią Dyrektor i panią Pedagog ruszyli „w miasto‟ aby zarazić życzliwością mieszkańców Łańcuta. A w samo południe, w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie obchodów dnia życzliwości w naszej szkole. Najpierw obejrzeliśmy film promujący życzliwość na co dzień. Następnie, wyświetlono filmik nakręcony przez uczniów klasy 2a, który zwyciężył w szkolnym konkursie. Rozstrzygnięto także plebiscyt na najżyczliwsze osoby w szkole. Na zakończenie samorząd pokazał film zawierający pozdrowienia i przesłanie na ten dzień od uczniów i nauczycieli. Z pewnością można stwierdzić, ze nasza szkoła, zgodnie z ideą dnia, „znajduje się wśród życzliwych‟. Jest to inicjatywa warta rozpowszechniania i jesteśmy dumni, że dzień życzliwości na stałe wpisał się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

Życzliwa szkoła

Samorząd szkolny już po raz kolejny włączył się w akcję promowania uprzejmości i dobroci, zapoczątkowaną przed kilkoma laty przez miasto Wrocław, zwaną Dniem Życzliwości.  22 listopada szkoła obchodziła ten dzień aktywnie-pozytywnie.

Już od rana wchodząc do szkoły można było zobaczyć promienne twarze Najżyczliwszych spośród nas, uśmiechające się z okolicznościowej gazetki. Osoby uznane wcześniej w każdej klasie za życzliwe, zostały tego dnia odznaczone. Pozostali członkowie  szkolnej braci również zaznali życzliwości samorządu, który tego dnia obsypywał wszystkich słodyczami i uściskami.

Czytaj więcej...