II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

"Przelej krew miarą swoich czasów"

Oddaj krew 3 marca 2018 w Łańcucie.
Przyszłych maturzystów i tych wszystkich, którzy chcą w piękny sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz włączyć się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy w najbliższą sobotę w godz. od 9.00 do 12.00 przed Centrum Komunikacji Łańcuta, ul. Kościuszki 17 A (dworzec PKS) do udziału w akcji oddawania krwi

17 listopada - "Dniem bez Papierosa"

17 listopada obchodzony jest Dzień Bez Papierosa. Również w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję uświadamiającą uczniów o niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą palenie papierosów.

W ramach obchodów tego dnia w klasach pierwszych zostały przeprowadzone lekcje podejmujące te zgadnienia, została zaktualizowana gazetka ścienna. Pomocą służyła również nasza pani higienistka, która informowała uczniów o zagrożeniach wynikających z palenia. Na korytarzach zostały rozwieszone plakaty informacyjne.

Autor: Ewa Filipek

Konkurs wiedzy o zdrowiu dla klas pierwszych

Konkurs o zdrowiu pod hasłem: „ Małe ukąszenie – duży problem”

W piątek uczniowie klas pierwszych wzięli udział w szkolnym konkursie o zdrowiu. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło Światowego Dnia Zdrowia CHOROBY WEKTOROWE. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie poszczególnych klas rywalizowali między sobą w trzech konkurencjach: konkurs wiedzowy w postaci pytań skierowanych do uczniów, kalambury i zawody sprawnościowe.

Po ostrej rywalizacji na pierwszym miejscu znalazły się: Paulina Piątek i Karolina Sądaj (1e), na drugim miejscu: Jagoda Sobuś i Ola Cwynar (1d), a na trzecim miejscu: Karolina Stańko i Bar Emilka (1c). Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia. 

Czytaj więcej...

Konkurs o zdrowiu

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2012 „Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej”. takie hasło towarzyszyło również uczestnikom tegorocznego konkursu o zdrowiu, zorganizowanego w naszej szkole dla klas pierwszych.

Uczestnicy brali udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był mini test o zdrowiu. Nasi pierwszoklasiści wykazali się w nim ogromną wiedzą w tym zakresie. Później przyszła kolej na kalambury, które stały się okazja do zaprezentowania talentów artystycznych uczestników konkursu. Ostatnią z konkurencji były zmagania sportowe które wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale również umiejętności koncentracji.

Najlepszą w całym konkursie okazała się klasa 1D, zdobywając łącznie 30 punktów. Na podium znalazły się także klasy 1F (17pkt) oraz 1A (10,5 pkt). Dla uczestników szkolnych zmagań przewidziano ciekawe nagrody.

Czytaj więcej...

Moda na zdrowie

W piątek 1 kwietnia w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zdrowia, zorganizowano dla klas pierwszych KONKURS O ZDROWIU. Motywem przewodnim konkursu było hasło ŚDZ Odporność na antybiotyki. Konkurs rozpoczął się humorystycznym występem uczniów klasy 3b, którzy zaprezentowali zabawną piosenkę o pierogach. Potem, nastąpiła już prawdziwa rywalizacja. W skład jury wchodziły panie Danuta Bytnar - szkolna higienistka, Agnieszka Szpunar - nauczyciel wychowania fizycznego i Ewa Filipek - opiekun Szkolnego Koła PCK.

Czytaj więcej...

Zimą o zdrowiu - wykłady dr inż Anny Szopińskiej

W styczniu w naszej szkole gościliśmy dwukrotnie panią dr inż, Annę Szopińską, która na co dzień pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie. Pani Szopińska przyjechała do nas wygłosić wykłady dotyczące zagadnień zdrowia i ...zieleni. Podczas pierwszego wykładu (5.01), nawiązującego tytułem do słynnego sloganu reklamowego: "Jedz warzywa - będziesz wielki", pani dr inż mówiła o wartości biologicznej warzyw i ich wpływie na zdrowie człowieka.

Czytaj więcej...