II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

W piątek 1 kwietnia w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zdrowia, zorganizowano dla klas pierwszych KONKURS O ZDROWIU. Motywem przewodnim konkursu było hasło ŚDZ Odporność na antybiotyki. Konkurs rozpoczął się humorystycznym występem uczniów klasy 3b, którzy zaprezentowali zabawną piosenkę o pierogach. Potem, nastąpiła już prawdziwa rywalizacja. W skład jury wchodziły panie Danuta Bytnar - szkolna higienistka, Agnieszka Szpunar - nauczyciel wychowania fizycznego i Ewa Filipek - opiekun Szkolnego Koła PCK.

Pierwszą konkurencją był test o zdrowiu, następna kategoria to kalambury, a część trzecia konkursu to zmagania sportowe, bo jak wiadomo sport to zdrowie. W tej konkurencji potrzebna była dogrywka, aby rozstrzygnąć cały konkurs. Ostatecznie, ZWYCIĘŻYŁA KLASA 1A, drugie miejsce zajęła klasa 1P, a trzecie 1B. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody. Cieszymy się, że wiedza o zdrowiu jest bliska młodzieży.