II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2012 „Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej”. takie hasło towarzyszyło również uczestnikom tegorocznego konkursu o zdrowiu, zorganizowanego w naszej szkole dla klas pierwszych.

Uczestnicy brali udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był mini test o zdrowiu. Nasi pierwszoklasiści wykazali się w nim ogromną wiedzą w tym zakresie. Później przyszła kolej na kalambury, które stały się okazja do zaprezentowania talentów artystycznych uczestników konkursu. Ostatnią z konkurencji były zmagania sportowe które wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale również umiejętności koncentracji.

Najlepszą w całym konkursie okazała się klasa 1D, zdobywając łącznie 30 punktów. Na podium znalazły się także klasy 1F (17pkt) oraz 1A (10,5 pkt). Dla uczestników szkolnych zmagań przewidziano ciekawe nagrody.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Danuta Bytnar, prof. Agnieszka Szpunar oraz prof. Ewa Filipek. Miejmy nadzieje, że kolejna edycja konkursu będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem.

Autorzy: Gabriela Wanowicz, Angelika Tarnawska

{gallery}PCK/konkurs_zdrowie_2012/{/gallery}