II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

"Caritas" w akcji

26 października młodzież ze Szkolnego Koła "Caritas" pomagała w organizacji Jubileuszu X-lecia Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego "Caritas" w Wysokiej oraz X Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. Impreza odbyła się w Hotelu Łańcut. Nasze dziewczyny doskonale radziły sobie, pomagając w podaniu posiłku zaproszonym gościom. Znalazły też czas na wspólną zabawę!

Fotorelacja...

Czytaj więcej...

Kremówki na Dzień Papieski

W poniedziałek świętowaliśmy XVII Dzień Papieski, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Z tej okazji, jak co roku, młodzież ze Szkolnego Koła "Caritas" rozprowadzała kremówki. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na kształcenie Ronaldino, chłopca z Madagaskaru, którym opiekujemy się w ramach "Adopcji serca"

Fotorelacja Pauliny Wiater...

Czytaj więcej...

Dzień Papieski

Świętując XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją", Szkolne Koło "Caritas" zaprasza w poniedziałek na kremówki papieskie. Ciastka będą sprzedawane na korytarzu przy sali 300. Dochód zostanie przeznaczony na kształcenie chłopca z Madagaskaru w ramach "Adopcji serca".

Zapraszamy i życzymy wszystkim smacznego!

"Kremówki papieskie"

Z okazji kolejnej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać kremówki. Uczniów i nauczycieli zapraszamy w poniedziałek - będziemy na korytarzu na poziomie sal 300 oraz w okolicy pokoju nauczycielskiego.

Na kremówki zapraszamy również rodziców podczas wywiadówki w dniu 3 kwietnia.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących rodzin uczniów.

Dobro wraca! - niespodzianka dla darczyńców Szlachetnej Paczki

Dobro wraca :) Obdarowana w projekcie "Szlachetna paczka" Rodzina dziękuje darczyńcom, przesyłając świąteczne pierniczki, prezent w imieniu uczniów zaangażowanych w przygotowanie paczek przyjęła klasa 3A

"Dwójkowa" Szlachetna Paczka

Projekt "Szlachetna Paczka" zagościł i w naszej szkole! Szlachetni uczniowie 1a, 2c, 2e, 2f, 3a i 3d przygotowali prezenty dla dwóch potrzebujących Rodzin. Mamy nadzieję, że pomoc niesiona z takim zaangażowaniem i uśmiechem, przyniesie wiele radości obdarowanym! Brawo za dobre serducha!

Sprawozdanie Caritas - styczeń 2016

WielkaNOC, wielkie serca…

Zrobiliśmy wszystko, aby Święta Wielkiej Nocy były radosne dla rodzin znajdujących się pod naszymi skrzydłami. W marcu trzykrotnie kwestowaliśmy w „Delikatesach Centrum” przy ul. Podzwierzyniec. W sumie, zebraliśmy ponad 3300 zł, które w całości przekazaliśmy na pomoc przedświąteczną dla naszych kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej...

„Życie nie tylko po to jest by brać”, czyli praca naszego szkolnego koła „Caritas”

Potrafimy się dzielić

4 października uczestniczyliśmy w zbiórce żywności w Delikatesach Asia na rzecz Kuchni św. Brata Alberta w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem” pod patronatem Federacji Polskich Banków Żywności. Bardzo nas cieszy fakt, że tak wiele osób włączyło się w akcję i zebraliśmy znaczącą ilość produktów.

Świętujemy Dzień Papieski!

17 października to okazja do świętowania nie tylko dla szkolnego koło „Caritas”, ale dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu sprzedawaliśmy pyszne kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczyliśmy na pomoc dla naszych kolegów i koleżanek znajdujących się w trudnej sytuacji.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas im. Bł. Edmunda Bojanowskiego działającego przy II LO w Łańcucie za rok szkolny 2012/2013

 1. We wrześniu został opracowany plan pracy na rok szklony 2012/2013, w październiku wybraliśmy nowy Zarząd Koła. Przewodniczącą została Karolina Pelc z klasy 2b, zastępcą Joanna Jęczalik z klasy 2e, skarbniczkami Natalia Słysz z klasy 2a i Gabrysia Słysz z klasy 2b, sekretarzem wybrano Urszulę Nicpoń z klasy 2f.
 2. 29 września młodzież brała udział z zbiórce żywności w Delikatesach Asia na Podzwierzyńcu na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
 3. W ramach akcji „Tydzień Miłosierdzia” zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę artykułów spożywczych, środków czystości i artykułów szkolnych. Zebrane dary przekazaliśmy potrzebującej rodzinie z 4 dzieci z Łańcuta. Ponadto zakupiliśmy 10 kg cukru dla tej rodziny.
 4. Świętując XII Dzień Papieski sprzedawaliśmy w szkole kremówki.
 5. 30 października młodzież Koła poprowadziła różaniec w Kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie.
 6. 1 listopada w godzinach 8.00-16.00 kwestowaliśmy na łańcuckim cmentarzu na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
 7. 10 i 17 listopada zbieraliśmy pieniądze do puszek w hipermarkecie Leroy Merlin w Krasnem z przeznaczeniem na organizację zabawy choinkowej dla dzieci z ubogich rodzin.
 8. 21 listopada w ramach Dnia Życzliwości przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę pieniężną. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na prezenty dla dzieci w szpitalu, które wręczyliśmy w dniu 6 grudnia.
 9. 2 grudnia młodzież pomagała w zbiórce pieniężnej przy Kościele Farnym w Łańcucie organizowanej przez Parafialny Oddział Caritas.
 10. 3 grudnia przekazaliśmy stypendium socjalne w kwocie 200 złotych dla potrzebującej rodziny.
 11. 6 grudnia odwiedziliśmy wraz z Mikołajem dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym łańcuckiego szpitala oraz podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego przy szpitalu.
 12. 8 grudnia młodzież uczestniczyła w zbiórce żywności w sklepie Asia na Podzwierzyńcu w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności” na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
 13. 8 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z okazji Dnia Wolontariatu w Łańcucie.
 14. W grudniu zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny w szkole, na którym sprzedawaliśmy między innymi kartki świąteczne, aniołki oraz ozdoby świąteczne z masy solnej.
 15. 15 grudnia kwestowaliśmy w Delikatesach Centrum na Podzwierzyńcu zbierając fundusze na paczki świąteczne.
 16. 16 grudnia podczas kiermaszu świątecznego przy Kościele Św. Michała Archanioła zabraliśmy pieniądze, które przeznaczyliśmy na paczki świąteczne.
 17. W grudniu przekazaliśmy 2 paczki mikołajowe dla dzieci z potrzebującej rodziny z Łańcuta.
 18. 20 grudnia odwiedziliśmy wraz z kolędnikami podopiecznych Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy łańcuckim szpitalu.
 19. Przed Świętami zwróciliśmy się do sponsorów o wsparcie finansowe akcji „Boże Narodzenie 2012”. Otrzymaliśmy pieniądze od Firmy BISPOL i Firmy Ankop oraz od pani Jolanty Kuchtar. Ponadto od firmy ARGO otrzymaliśmy lizaki oraz wyroby wędliniarskie przekazała pani Skomra z Soniny oraz pan Jan Fołta z Markowej. Firma SMAK SERWIS przekazała dary rzeczowe do paczek.
 20. W ramach akcji „Boże Narodzenie 2012” rozdaliśmy jednorazowe stypendia dla uczniów naszej szkoły oraz przekazaliśmy 41 paczek z artykułami spożywczymi potrzebującym rodzinom z Łańcuta i okolic. Ponadto od Parafialnego Oddziału Caritas otrzymaliśmy 6 paczek spożywczych.
 21. 3 stycznia byliśmy na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Parafialny Oddział Caritas przy Kościele Farnym w Łańcucie.
 22. 6 stycznia młodzież Koła sprzedawała przy Kościele Św. Michała Archanioła kadzidło i kredę z przeznaczeniem na Misje.
 23. 9 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe SKC.
 24. W dniu 23 stycznia młodzież Koła pomagała w organizacji Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Sali Balowej Zamku w Łańcucie w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych Archidiecezji Przemyskiej.
 25. 26 stycznia przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną w Delikatesach Centrum przy ulicach Daszyńskiego 11 i Podzwierzyniec 2 w Łańcucie z przeznaczeniem na organizację zabawy choinkowej dla dzieci z potrzebujących rodzin. Zebraną kwotę w całości przeznaczyliśmy na paczki mikołajowe, nagrody w konkursach i poczęstunek dla dzieci zaproszonych na zabawę.
 26. 5 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole zabawę choinkową dla 70 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3 w Łańcucie.
 27. 8 marca młodzież Koła poprowadziła Drogę Krzyżową w Kościele Farnym w Łańcucie.
 28. 15 marca przekazaliśmy 100 złotych z funduszu SKC dla potrzebującego ucznia z klasy 1f, a 25 marca 50 zł dla uczennicy z klasy 2b.
 29. W Niedzielę Palmową sprzedawaliśmy palmy wielkanocne przy Kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na Misje.
 30. Przed Świętami Wielkanocnymi zwróciliśmy się do sponsorów z prośbą o wsparcie finansowe i rzeczowe akcji „Wielkanoc 2013” . W odpowiedzi otrzymaliśmy pieniądze od sklepu AMPER oraz KINESKOPEK w Łańcucie. Ponadto swoje wyroby ofiarował pan Jan Fołta z Markowej, a Firma Smak Serwis przekazała nieodpłatnie dary do paczek.
 31. W ramach akcji „Wielkanoc 2013” przekazaliśmy dla uczennicy z klasy 2p jednorazowe stypendium w kwocie 200 zł oraz rozdaliśmy 6 paczek spożywczych rodzinom z Łańcuta i okolic.
 32. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy w Dniach Wspólnoty Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie odbyło się w Łańcucie, młodzież i schola przygotowała oprawę mszy św. rozpoczynającej obchody Dnia Wspólnoty.
 33. 7 kwietnia przy Kościele Chrystusa Króla oraz Św. Józefa rozprowadzaliśmy płytki DVD z działalnością Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Dochód ze sprzedaży przekazaliśmy Niepublicznemu Ośrodkowi Rewalidacyjno-Wychowawczemu Caritas w Wysokiej.
 34. W dniach 10 i 11 kwietnia zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę pieniędzy na operację dla Michałka.
 35. 29 kwietnia wysłaliśmy paczkę o wadze 20 kg zawierającą ubrania, przybory szkolne, zabawki dzieciom z Burundi, z Afryki, którymi opiekuje się siostra Karolina Giża, była uczennica Liceum Medycznego w Łańcucie.
 36. 27 kwietnia w godzinach 8.00-20.00 przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek w Delikatesach Centrum na Podzwierzyńcu z przeznaczeniem na operację dla Michałka.
 37. 18 maja odbyła się kolejna zbiórka w Delikatesach Centrum na Podzwierzyńcu z przeznaczeniem na operację dla Michałka.
 38. 7 maja przekazaliśmy 100 złotych z funduszu SKC dla uczennicy klasy3d oraz 100 złotych dla wielodzietnej rodziny z Kosiny.
 39. 19 maja przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną przy Kościele Św. Józefa w Łańcucie z przeznaczeniem na operację dla Michałka.
 40. 26 maja pomagaliśmy w zbiórkach pieniężnych zorganizowanych przy Kościele Farnym, Św. Michała Archanioła oraz Chrystusa Króla w Łańcucie przeznaczonych na operację dla Michałka.
 41. Uczennica Urszula Nicpoń z klasy 2f zorganizowała zbiórkę pieniężną dla Michałka przy Kościołach w Chodaczowie, Leżajsku, Gniewczynie, a także w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym. Natomiast uczennice Natalia Słysz z 2a, Gabriela Słysz z 2b oraz Andżelika Słysz z 1c przeprowadziły zbiórkę dla Michałka przy Kościołach w Nowosielcach oraz Rogóżnie. Aleksandra Tworek z 2e zebrała pieniądze na operację dla Michałka w Zespole Szkół w Nowosielcach.
 42. 29 maja odwiedziliśmy podopiecznych Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej - dla 31 dzieci przygotowaliśmy prezenty z okazji Dnia Dziecka. Ponadto Frma ARGO przekazała lizaki do paczek, a firma SMAK SERWIS ofiarowała słodycze.
 43. 1 czerwca odwiedziliśmy dzieci Oddziału Dziecięcego przy łańcuckim szpitalu i z okazji Dnia Dziecka wręczyliśmy im prezenty.
 44. W dniu 3 czerwca przekazaliśmy dary rzeczowe dla potrzebującej rodziny.
 45. 8 czerwca w Delikatesach Centrum na Podzwierzyńcu odbyła się kolejna zbiórka dla Michałka.
 46. W dniu 9 czerwca zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniężną dla Michałka przy Kościołach w Wysokiej oraz Głuchowie.
 47. 9 czerwca pomagaliśmy w organizacji XII Rodzinnego Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych, który jak co roku odbywa się na boiskach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Podczas trwania Pikniku przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na operację serca dla Michałka.
 48. 13 czerwca odbyła się wycieczka integracyjna SKC do Warszawy.
 49. 16 czerwca przy Kościele w Soninie odbyła się zbiórka pieniężna na operację dla Michałka.
 50. Uczennice Małgorzata Babiarz oraz Magdalena Trojnar z klasy 2a zorganizowały w dniu 16 czerwca przy Kościele w Handzlówce zbiórkę pieniężną dla Michałka oraz przeprowadziły zbiórkę w Gmnazjum w Handzlówce.
 51. W środy na przerwie o godz.10.30 na małej sali gimnastycznej odbywały się spotkania Szkolnego Koła Caritas.
 52. Na początku miesiąca wymienialiśmy się tajemniczkami naszej róży różańcowej.
 53. W ramach „Adopcji serca” co miesiąc wpłacaliśmy 15 złotych na naszego adopcyjnego chłopca o imieniu Tianjama mieszkającego na Madagaskarze.
 54. W ciągu roku szkolnego zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę nakrętek i plastikowych butelek na wózek inwalidzki dla Krystianka.
 55. Kronikę SKC prowadziły Aleksandra Olbrycht oraz Karolina Słysz z klasy 2a.