II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

URoki Matematyki

Kolejne matematyczne zmagania uczniów II LO

W piątek matematycy z klas II i III wzięli udział w konkursie "URoki Matematyki", który odbył się w budynku Wydziału Matematyczno–Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jedna z dwóch części konkursu poświęcona była "pechowym" zadaniom, które nawiązywały do liczby 13

Jan Sobuś wśród uczestników finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej polski weźmie udział w finale ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Są to osoby, które w poprzednich dwóch etapach najlepiej poradziły sobie z testami i pytaniami problemowymi. W drodze do finału pokonali 2200 uczniów z 260 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Wśród nich znalazł się nasz uczeń: Jan Sobuś z 1D.

Więcej na stronie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Źródło: Strona www WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Fotografia: autor nieznany

Bartek Kasprzyk w finale Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

10 marca Bartek Kasprzyk z 3A wziął udział w finale Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego w Krakowie. Turniej jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
A na zdjęciu Bartek z opiekunem - panią Dorotą Dobek

Festiwal Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim

Piątek upłynął u nas pod znakiem języków obcych, ale w tej dziedzinie mieliśmy też swoich delegatów poza szkołą. Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się II Festiwal Języka Rosyjskiego zorganizowany przez Katedrę Filologii Rosyjskiej. Wśród blisko stu miłośników języka rosyjskiego zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły: Ola Olechowska w kategorii: recytacja i Grzesiek Panek w kategorii: test wiedzy o Rosji.

Gratulujemy udanych występów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Sukces w konkursie "Wybieram wybory"!

W listopadzie niektórzy z nas próbowali swoich sił w etapie szkolnym II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory” organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Dziś zaś możemy gratulować KAROLINIE ILASZ z 2D, która jako reprezentantka Podkarpacia awansowała do etapu ogólnopolskiego. Karolina - powodzenia w marcu w Warszawie!

Czytaj więcej...

Asia Ciecińska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Dziś w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Joanna Ciecińska odebrała z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch dyplom dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Asiu - serdecznie gratulujemy!

 

Laureatki Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej

Tegoroczna XXV edycja Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej przyniosła sukces naszym dziennikarkom! Dziewczyny opanowały niemal całe podium. Podczas konferencji prasowej laury zdobyły: Natalia Kraska i Julia Jędruchów, zaś Dominika Miara napisała najlepszą relację reporterską z wydarzenia sportowego.

Gratulacje!

Z przedsiębiorczością "na Ty"!

Przedsiębiorczy, kreatywni i pełni inwencji to tylko kilka przymiotów, którymi można opisać nasz szkolny zespół w składzie Ala Witek, Monika Rzepka, Kuba Kowalczyk, Szczepan Dołęga. W piątkowe przedpołudnie wymienieni uczniowie pod opieką pani Anny Kowalik w zaciętym pojedynku rywalizowali w grze dydaktyczno-ekonomicznej „Chłopska Szkoła Biznesu” i zwyciężyli!

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie (81pkt)

II miejsce – Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie (77 pkt)
III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące (74 pkt)
IV miejsce – Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie (71 pkt)

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Ja na rynku pracy. Kształtowanie cech przedsiębiorczych z wykorzystaniem gry dydaktycznej – Chłopska Szkoła Biznesu” zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łańcucie we współpracy z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej OHP w Rzeszowie. Warsztaty odbyły się 20 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Gratulujemy postawy i wyśmienitej rozgrywki! A oto fotorelcja ze zmagań...

Czytaj więcej...

Mamy 7 Finalistów!

Karolina Stybel, Wiktoria Kogut, Roksana Noworol, Aneta Makówka,Tomasz Kukla, Jakub Bembenik i Wikotria Wyczarska to uczniowie, którzy w piątek 19 maja uzyskali tytuł Finalisty II edycji Konkursu z zakresu przedsiębiorczości organizowanego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

Warunkiem ukończenia Akademii był pozytywny wynik z testu obejmującego wiedzę z przedsiębiorczości. Spośród 60 uczniów naszej szkoły, aż 40 ukończyło II edycję Akademii Przedsiębiorczości WNE SGGW obejmującej 30 godzin zajęć, a 7 osób przeszło do II etapu konkursu.

Finał miał miejsce 19 maja 2017 r. Oprócz konkursowych zmagań uczestniczyliśmy w dwóch wykładach pt. "Dlaczego pieniądze zmieniają wartość?" prowadzony przez E. Stolę i "Od zaradności do przedsiębiorczości - czyli jak obudzić w sobie biznesmena?" prowadzony przez T. Filipiaka.

Gratulacje!

Michał Daszkiewicz finalistą Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności!

24 i 25 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Był tam Michał Daszkiewicz, który do III etapu awansował po zdobyciu III miejsca w zawodach okręgowych. Z Warszawy wrócił zaś "z tarczą" w postaci tytułu finalisty.

Michał, serdecznie gratulujemy prawdziwie "lwiego serca" w olimpijskich zmaganiach! :)

A oto wrażenia z Warszawy...

Czytaj więcej...