II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

BRĄZ NASZYCH PIŁKARZY

W dniu 29.10 odbył się w hali MOSiR w Łańcucie turniej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Łańcuta szkół średnich. Drużyna naszej szkoły zajęła w nim III miejsce poprawiając tym samym ubiegłoroczny wynik. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michał Cieszyński kpt., Hubert Prokop, Jakub Piwowarski, Remigiusz Wojak, Kacper Fryń, Bartłomiej Naróg, Patryk Bartnik, Michał Stopyra, Karol Kłos, Łukasz Ogryzek. Gratulujemy! Oto wyniki całego turnieju: 1. ZS Nr 2 Łańcut 2. ZST Łańcut 3. ZS Nr 1 Łańcut 4. ZS Nr 3 Łańcut 5. I LO Łańcut 6. MOW Łańcut. Zachęcamy do obejrzenia naszych piłkarzy w akcji; oto zdjęcia z turnieju:

Czytaj więcej...

2LO SZACHOWYM MISTRZEM POWIATU!

W dniu 24.10.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Powiatowej Licealiady w szachach drużynowych. Turniej odbył się w ZST w Łańcucie. Nasza drużyna  powtórzyła ubiegłoroczny sukces, zajmując I miejsce i tym samym awansowała do zawodów rejonowych. Skład drużyny: Michał Cieszyński (kpt.), Jan Sobuś, Anna Szpunar, Paulina Wiater. Opiekunem drużyny jest p. Maciej Hatalski. Gratulujemy świetnego rezultatu! A oto wyniki całego turnieju:

Czytaj więcej...

Rejonowe Drużynowe Biegi Przełajowe - Leżajsk

Dziś w Leżajsku odbyły się Rejonowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Drużyna dziewcząt i drużyna chłopców uplasowały się na VI miejscu.

Skład drużyny dziewcząt: Anna Sondej 2d, Katarzyna Szmuc 3c, Katarzyna Golenia 2a, Weronika Broszkiewicz 2a, Karolina Jarmoła 1b, Urszula Ślimak 1b, Paulina Całka 1c

Skład drużyny chłopców: Michał Kochman 3a, Jakub Barnat 3a, Mirosław Pasierb 3c, Błażej Superson 1a, Patryk Bester 2b

Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe

Dziś młodzież naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych, które rozgrywane były na stadionie miejskim w Łańcucie. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców, zajęła II miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych. Skład drużyny dziewcząt: Anna Sondej 2d, Katarzyna Golenia 2a, Weronika Broszkiewicz 2a, Karolina Jarmoła 1b, Paulina Całka 1c, Karolina Jurek 2c, Oliwia Czeszek 2c, Aleksandra Służały 1d. Skład drużyny chłopców: Michał Kochman 3a, Jakub Barnat 3a, Mirosław Pasierb 3c, Błażej Superson 1a, Patryk Bester 2b. Gratulacje!
Tekst: Agnieszka Szpunar

SZACHOWI MISTRZOWIE W 2 LO

W dniu dzisiejszym został rozegrany w naszej szkole Finał Powiatowej Licealiady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach indywidualnych. W zawodach brało udział 30 najlepszych szachistów z powiatu (licealistów i gimnazjalistów z Wysokiej, Żołyni, Markowej i Łańcuta). Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Wiater, Wiktoria Danielewicz, Michał Cieszyński, Jan Sobuś, Jakub Barnat i Michał Bosak. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim; 7 rund, tempo gry: 8 min.Po trzech godzinach emocjonujących pojedynków wyłoniono najlepszych szachistów w powiecie. Mistrzem Powiatu w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych został uczeń naszej szkoły, Michał Cieszyński z klasy 2B. W kategorii dziewcząt Wicemistrzynią Powiatu została Paulina Wiater z klasy 2A,  trzecie miejsce zajęła Wiktoria Danielewicz z tej samej klasy. Cała nasza trójka medalistów zakwalifikowała się do Finału  Wojewódzkiej Licealiady, która odbędzie się w maju. A oto fotorelacja z turnieju...

Czytaj więcej...

SIATKARSKI SUKCES

Poniedziałek 19-02-2018 r. był drugim dniem rozgrywek XXVIII Memoriału im. Józefa Gondeli w ZSTG w Rakszawie.  W turnieju rywalizowały drużyny siatkarskie chłopców z gimnazjum i szkół średnich.  W kategorii szkół śrenich reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, ustępując gospodarzom ZSTG. Po pewnie wygranym pierwszym meczu z LO w Żołyni, nasza drużyna musiała uznać wyższość młodych siatkarzy z ZSTG w Rakszawie i swój kolejny mecz przegrała. MImo to, w klasyfikacji końcowej zespół II LO znalazł się na drugim miejscu. Chłopakom gratulujemy i kibicujemy w kolejnych rozgrywkach!

A szczegółowe wyniki i klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Czytaj więcej...

BRAWO BARTŁOMIEJ!

Ogromnie cieszymy się z największego sukcesu sportowego ucznia naszej szkoły Bartłomieja Uchmana z klasy 3f. W miniony weekend w Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Toruniu zdobył on brązowy medal w pchnięciu kulą. Bartłomiej reprezentuje barwy rzeszowskiego klubu CWKS Resovia. W Mistrzostwach wzięło udział dwudziestu kulomiotów z całego kraju w kategorii wiekowej do lat 20. Każdy zawodnik wykonywał trzy próby kulą ważącą 6 kg. Następnie, ośmiu zawodników z najlepszymi wynikami awansowało do ścisłego finału, w którym mieli kolejne trzy próby. Bartek z każdą próbą poprawiał swój wynik. W piątej próbie pchnął kulę na odległość 16,07m, co dało mu brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski. Osiągnięty przez Bartka rezultat jest jednocześnie jego rekordem życiowym. Warto wspomnieć, że Bartek otrzymał także powołanie do kadry narodowej. Gorąco gratulujemy tak wspaniałego sukcesu, kibicujemy naszemu rozwijającemu się sportowcowi. Brawo Bartek!

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia. Szczegółowe wyniki i galeria z tej imprezy sportowej na stronie PZLA http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4.

Czytaj więcej...

SZACHOWI WICEMISTRZOWIE POWIATU

W dniu 24.10.2017r. w hali MOSiR w Łańcucie odbył się Finał Powiatowej Licealiady w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Danielewicz (2A), Paulina Wiater (2A), Michał Cieszyński (2B kpt.) i Jakub Barnat (3A), zajęła w nim II miejsce i tym samym wywalczyła awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 09.11.2017r w Leżajsku. Gratulujemy wicemistrzom i czekamy na dalsze sukcesy!

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

9 października grupa uzdolnionej sportowo młodzieży reprezentowała szkołę w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywanych na stadionie STALI Łańcut. W sztafecie na dystansie 10x800 m startowało 10 dziewcząt i 10 chłopców, zdobywając III miejsca. Gratulujemy!

Oto składy drużyn i fotorelacja...

Czytaj więcej...

Liga Lekkoatletyczna

W ostatni czwartek wzięliśmy udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli możliwość sprawadzenia swoich umiejętności na stadionie o nawierzchni tartanowej, na której odbywają sie między innymi Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W zawodach na stadionie "Resovia" w Rzeszowie uczestniczyli uczniowie z powiatów: rzeszowskiego, leżajskiego i łańcuckiego. Młodzież sprawdziła umiejętności w biegach na 100, 400, 800, 1500 m, w pchnięciu kulą i w skoku w dal oraz sztafecie 4x100m. Naszą szkołę (jedyną startującą z powiatu łańcuckiego) reprezentowało 15 dziewcząt i 15 chłopców - zaprezentowali się świetnie! Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się Bartek Uchman z 3f - bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą - w czwartek pobił swój rekord życiowy (14,83 m).

Gratulujemy! A oto nasi sportsmeni w fotorelacji Pauliny Wiater z 2A...

Czytaj więcej...