II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

Ogromnie cieszymy się z największego sukcesu sportowego ucznia naszej szkoły Bartłomieja Uchmana z klasy 3f. W miniony weekend w Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Toruniu zdobył on brązowy medal w pchnięciu kulą. Bartłomiej reprezentuje barwy rzeszowskiego klubu CWKS Resovia. W Mistrzostwach wzięło udział dwudziestu kulomiotów z całego kraju w kategorii wiekowej do lat 20. Każdy zawodnik wykonywał trzy próby kulą ważącą 6 kg. Następnie, ośmiu zawodników z najlepszymi wynikami awansowało do ścisłego finału, w którym mieli kolejne trzy próby. Bartek z każdą próbą poprawiał swój wynik. W piątej próbie pchnął kulę na odległość 16,07m, co dało mu brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski. Osiągnięty przez Bartka rezultat jest jednocześnie jego rekordem życiowym. Warto wspomnieć, że Bartek otrzymał także powołanie do kadry narodowej. Gorąco gratulujemy tak wspaniałego sukcesu, kibicujemy naszemu rozwijającemu się sportowcowi. Brawo Bartek!

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia. Szczegółowe wyniki i galeria z tej imprezy sportowej na stronie PZLA http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4.