II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

W dniu dzisiejszym został rozegrany w naszej szkole Finał Powiatowej Licealiady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach indywidualnych. W zawodach brało udział 30 najlepszych szachistów z powiatu (licealistów i gimnazjalistów z Wysokiej, Żołyni, Markowej i Łańcuta). Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Wiater, Wiktoria Danielewicz, Michał Cieszyński, Jan Sobuś, Jakub Barnat i Michał Bosak. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim; 7 rund, tempo gry: 8 min.Po trzech godzinach emocjonujących pojedynków wyłoniono najlepszych szachistów w powiecie. Mistrzem Powiatu w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych został uczeń naszej szkoły, Michał Cieszyński z klasy 2B. W kategorii dziewcząt Wicemistrzynią Powiatu została Paulina Wiater z klasy 2A,  trzecie miejsce zajęła Wiktoria Danielewicz z tej samej klasy. Cała nasza trójka medalistów zakwalifikowała się do Finału  Wojewódzkiej Licealiady, która odbędzie się w maju. A oto fotorelacja z turnieju...