II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

Bliższy stanie ci się świat, gdyś z geografią za pan brat! – V Powiatowy Konkurs Geograficzny w 2 LO

Choć słowa te mogą brzmieć jak slogan, to jednak zdecydowanie nie należą do rzuconych na wiatr! A ich prawdziwość potwierdza organizowany w naszej szkole już od 5 lat Powiatowy Konkurs Geograficzny. Jubileuszowa edycja wydarzenia pokazuje, że stało się nie tylko tradycją, ale też jednym ze znaków rozpoznawczych naszej szkoły.

Zapraszamy na relację z uroczystości...

Czytaj więcej...

V Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Geograficzny!

Piąta odsłona Powiatowego Konkursu Geograficznego ruszyła! Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych, wzorem lat ubiegłych, zmagali się z różnorodnymi zadaniami on-line sprawdzającymi ich wiedzę geograficzną.

Uczniowie, którzy najlepiej i najszybciej rozwiązali test zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Czytaj więcej...

IV edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego w naszej szkole

Drugi etap ogranizowanego w naszej szkole już po raz czwarty Powiatowego Konkursu Geograficznego odbył się 6 marca pod patronatem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Starosty Łańcuckiego, Adama Krzysztonia. Wzięły w nim udział drużyny gimnazjalistów z Gaci, Głuchowa, Husowa, Kosiny, Krzemienicy, Rakszawy, Soniny, Woli Małej, Wysokiej oraz łańcuckich gimnazjów nr 1 i nr 2.

Zapraszamy do przeczytania relacji z konkursu...

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Konkurs Geograficzny – etap online już za nami!

Już po raz czwarty jesteśmy organizatorami Powiatowego Konkursu Geograficznego skierowanego do Gimnazjalistów. I etap konkursu miał miejsce 8 lutego i obejmował zakres wiedzy z geografii Polski i świata (treści podstawy programowej obowiązującej dla III etapu kształcenia).

Zgłoszeni Uczniowie, wzorem lat ubiegłych, rozwiązywali test on-line. W tym roku w etapie szkolnym wzięło udział 103 uczniów z 11 Gimnazjów. Trójka Gimnazjalistów z najlepszymi wynikami z danej szkoły przeszła do II etapu konkursu.

A oto wyniki:

Czytaj więcej...

III Powiatowy Konkurs Geograficzny już za nami!

14 marca w naszej szkole odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego skierowanego do gimnazjalistów. W tym roku do finału zakwalifikowała się „szczęśliwa trzynastka” zespołów. Tematem tegorocznej edycji były kraje Basenu Morza Śródziemnego. Konkurs odbył się pod patronatem: Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Starosty Łańcuckiego, Adama Krzysztonia.

Jak było? Zobaczcie i poczytajcie!

Czytaj więcej...

WYNIKI I ETAPU III POWIATOWEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO!

W dniu dzisiejszym - 3 lutego 2016 r. - odbył się I etap (szkolny) III Powiatowego Konkursu Geograficznego.
W konkursie przeprowadzonym drogą elektroniczną wzięło udział 82 uczniów z 13 gimnazjów. Gimnazjaliści odpowiadali na 45 pytań związanych z geografią Polski i świata, obejmujących treści podstawy programowej obowiązującej dla III etapu kształcenia.

Do II etapu (powiatowego) przeszły 3-osobowe zespoły, wybrane spośród uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test z danej szkoły. Oto oni:

Czytaj więcej...

II Powiatowy Konkurs Geograficzny już za nami!

16 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego skierowanego do gimnazjalistów. W tym roku wzięło w nim udział aż 11 drużyn. Wszyscy wykazali się znakomitą znajomością geografii krajów skandynawskich.

Czytaj więcej...

Wyniki I etapu II Powiatowego Konkursu Geograficznego już są !

W dniu dzisiejszym - 4 marca 2015 r. - odbył się I etap (szkolny) II Powiatowego Konkursu Geograficznego pod patronatem Pani Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej i Pana Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia.

W konkursie przeprowadzonym drogą elektroniczną wzięło udział 87 uczniów z 12 gimnazjów. Gimnazjaliści odpowiadali na 40 pytań związanych z geografią Polski i świata, obejmujących treści podstawy programowej obowiązującej dla III etapu kształcenia.


Do II etapu (powiatowego) przeszły 3-osobowe zespoły, wybrane spośród uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test z danej szkoły. Oto oni:

Czytaj więcej...

II Powiatowy Konkurs Geograficzny - zapraszamy !

Drodzy Gimnazjaliści !

Już wkrótce w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie będzie miała miejsce kolejna edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego.

Zachęcamy do zgłaszania się do swoich nauczycieli geografii, bo termin zgłoszeń mija 27 lutego 2015 r.

I etap (szkolny) odbędzie się drogą elektroniczną i będzie dotyczył zagadnień z geografii fizycznej Polski, Europy i świata. (4 marca 2015 r.)

II etap (powiatowy) będzie miał miejsce w II LO w Łańcucie przy ulicy Grunwaldzkiej 11. (16 marca 2015 r.)

Czytaj więcej...

O I Powiatowym Konkursie Geograficznym w TV Łańcut

W TV Łańcut w programie z dnia 17 marca 2014 roku ukazała się relacja z Powiatowego Konkursu Geograficznego, który odbył się w naszej szkole.

Interesujący nas fragment rozpoczyna się w czasie 9:27.