II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

XVI edycja konkursu "Bądź Poliglotą"

W piątek gościliśmy w szkole uczestników XVI edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź poliglotą”. Świetne występy recytatorskie, wokalne i teatralne przyniosły sukces35 osobom!

A oto relacja...

Czytaj więcej...

JĘZYKI OBCE OSWOJONE - XIV EDYCJA KONKURSU "BĄDŹ POLIGLOTĄ"

Mamy to szczęście, że język polski - jeden z najtrudniejszych języków świata - opanowujemy od kołyski. Ale dobrze jest też znać języki obce. Mamy coraz więcej okazji ku temu, by sprawdzić swoje umiejętności także w tym zakresie. W ostatnim czasie z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i zaprezentowania się na szerszym forum skorzystało 103 gimnazjalistów, którzy w piątek 12 lutego 2016 r. przyjechali do II LO w Łańcucie, by wziąć udział w konkursie, który ma już długą bo czternastoletnią tradycję.

Laureaci XIV edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą”:

Czytaj więcej...

UWAGA POLIGLOCI - ZMIANA GODZINY KONKURSU

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń godzina rozpoczęcia XIV edycji konkursu językowego "Bądź Poliglotą" zostaje przesunięta na 8.30. Rywalizacja konkursowa będzie przebiegać w następującej kolejności: formy śpiewane, recytacja, małe formy teatralne. Do środy (10.02.2016) prosimy także o przesłanie pocztą elektroniczną informacji odnośnie dokładnej liczby potrzebnych mikrofonów oraz jakie instrumenty muzyczne będą wykorzystywane podczas występów (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie: konkurs Poliglota). Prosimy również o przygotowanie podkładów muzycznych na pendrive'ach.

Organizatorzy

Z językami za pan brat, czyli młodzi poligloci w II LO!

Współczesny świat wymaga od młodych ludzi biegłej znajomości języków obcych. Doskonale wiedzą o tym gimnazjaliści, którzy 20 lutego przybyli do łańcuckiej „Dwójki”, by w ramach konkursu „Bądź poliglotą” zaprezentować swoje językowe, a także artystyczne talenty. Mimo że tegoroczna edycja była trzynastą z kolei, to szczęście dopisało zarówno uczestnikom, jak i organizatorom przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

Bądź Poliglotą 2015

20 lutego 2015 roku w naszej szkole odbędzie się 13 edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych: Bądź Poliglotą.  Konkurs ten skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu łańcuckiego oraz powiatów ościennych.

Uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach: recytacja, forma śpiewana oraz mała forma teatralna. Gimnazjaliści będą posługiwać się językami: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim lub hiszpańskim.

Bądź Poliglotą!

14 lutego 2014 r. o godzinie 9.00 rozpocznie się w II LO w Łańcucie XII edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą”. Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej, która będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności językowe w trzech kategoriach tj.: recytacja, śpiewanie albo mała forma teatralna.
Nagrody zostaną ufundowane przez: Szkołę Języków PROMAR w Łańcucie, Express Publishing, Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Klett oraz Internetową Księgarnię Językową Nowela.

Młodzi Poligloci w „Dwójce”

Dnia 7 lutego 2013 w naszej szkole odbyła się XI Edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą”, którego głównym celem jest doskonalenie praktycznej znajomości języków obcych i komunikacji interpersonalnej. Konkurs adresowany był do młodzieży gimnazjalnej powiatu łańcuckiego i nie tylko. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach: piosenka, recytacja, mała forma teatralna, prezentując swoją znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego a nawet hiszpańskiego).

Podczas naszego konkursu mieliśmy przyjemność gościć Starostę Powiatu Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia, pana Roberta Szajnara z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, przedstawicieli Szkoły Językowej Promar: dyrektor oddziału Szkoły Promar w Łańcucie panią Sylwię Meina, wicedyrektor i metodyk panią Joannę Pelic oraz pana Mark'a Haines'a, wolontariuszy z organizacji AIESEC: Lily Victoria Allen z Nowej Zelandii oraz Zhang Yuyang z Chin.

Podczas oczekiwania na werdykt jury mieliśmy okazję obejrzeć występ uczniów z klasy 1a, krótki film o naszej szkole a także prezentacje studentów z AIESEC o Nowej Zelandii i Chinach. Uczniowie mogli skorzystać z naszego kącika kulinarnego, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka oraz pyszne pączki z racji Tłustego Czwartku.

Czytaj więcej...

Uwaga Poligloci!!!

Przypominamy wszystkim zainteresowanym gimnazjalistom, ze 7 lutego II LO w Łańcucie przy Zespole Szkół nr 1 organizuje konkurs językowy BĄDŹ POLIGLOTĄ. Jest to już 11 edycja! Jak co roku, gimnazjaliści z powiatu łańcuckiego oraz powiatów ościennych rywalizować będą w trzech kategoriach: recytacja, forma śpiewana oraz mała forma teatralna w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Gwarantujemy świetną zabawę!