II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

"Sobie nie zostawiłem nic, okrom papieru i ołówka" - uczestnicy konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" wspominali Romana Turka

Jak co roku, wraz z Miejską Biblioteką Publiczną przypominaliśmy postać ważną dla kultury naszej Małej Ojczyzny. IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" poświęcona była twórczości Romana Turka. Patronat honorowy objęli Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak. Oglądaliśmy zdjęcia inspirowane pamiętnikami autora, a fragmenty jego tekstów zaprezentowało ponad 30 recytatorów.

Czytaj więcej...

"W ciemności też kwitną róże..." - III edycja konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej"

16 marca odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej". W zmaganiach wzięło udział niemal 50 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs poświęcony był twórczości Reginy Schönborn - wielokrotnie nagradzanej poetki, wrażliwej miłośniczki piękna.

Czytaj więcej...

Coraz bliżej konkurs "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej"

Już coraz bliżej Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej", który po raz trzeci organizujemy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Łańcucie. Do udziału zapraszamy również spotem przygotowanym przez zespół pod kierunkiem Tymona Bara z 1a

III edycja konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" - zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia oraz Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka.

Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości poetki - Reginy Schönborn.

Autorka plakatu: Ola Przybyło

Czytaj więcej...

Artystyczne talenty, legendarne duchy i spotkanie z łańcuckim gawędziarzem, Zbigniewem Trześniowskim - II edycja konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej"

Konkurs cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem uczniów gimnazjów z całego powiatu oraz łańcuckich liceów. Tematem tegorocznej edycji były legendy Łańcuta i okolic, a młodzież naszej szkoły zadbała o odpowiednią oprawę uroczystości. Wśród zgromadzonych przechadzały się związane z historią Łańcuta damy oraz legendarni wojownicy. Bohaterem spotkania był znany autor książek o historii i legendach naszej "Małej Ojczyzny" - pan Zbigniew Trześniowski.

Czytaj więcej...

II edycja konkursu "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" - zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia oraz Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka.

Tegoroczna odsłona konkursu poświęcona jest poznawaniu legend z naszej okolicy za pośrednictwem tekstów Jerzego Bauera, Franciszka Frączka i Zbigniewa Trześniowskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" i warsztaty "Czytam w podróży... Herberta"

W środę rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej", który nasza szkoła organizowała wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Łańcucie. Imprezę objęli patronatem Starosta Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrz Miasta Łańcuta. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły warsztaty animowane przez uczniów klas humanistycznych.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" - zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Fotograficznym "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrza Miasta Łańcuta.

Konkurs ma na celu umożliwienie młodzieży poznawania twórczości poetów naszej Małej Ojczyzny oraz zachętę do twórczego wykorzystania inspiracji poetyckich w fotografii.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Czytaj więcej...