W tym roku tradycyjnie wraz z Miejską Bibloteką Publiczną zorganizowaliśmy Narodowe Czytanie w Łańcucie. A choć pogoda dostosowała się do naszej lektury, czyli „Wesela”, którego pierwowzór odbył się w listopadzie 1900 roku, u nas atmosferę ogrzało zaangażowanie uczestników :) Naszą szkołę reprezentowali: pani dyrektor Małgorzata Kupis, nauczyciele, uczniowie i absolwenci. Impreza się udała, a w jej finale naszym uczniom gratulowała pani Joanna Rupar Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta. Oto, jak było…

Fotorelacja Gabrysi Nizioł                      Zdjęcia z fotobudki Pauliny Wiater

Tegoroczne czytanie zgromadziło ponad 70 lektorów, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych, urzędów, instytucji kultury, straży pożarnej i policji, harcerze i miłośnicy książek. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy w tym roku szczególnie łańcuckie szkoły ponadgimnazjalne.

pan Jacek Król, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 wraz z uczniem, Michałem Decowskim

Łańcuckie Narodowe Czytanie poprowadziła z gracją Ola Filipek

Oprócz samego czytania przygotowaliśmy też atrakcje. Nasi uczniowie i absolwenci wystawili scenki z „Wesela”, w których wystąpili: Ada Wikiera, Karolina Pusz, Jadzia Serafin, Magda Łyko, Monika Michna, Kuba Bembenik, Kuba Kowalczyk i Krystian Węgrzyn

Paulina Wiater zaproponowała uczestnikom sesję zdjęciową w fotobudce z symbolami „Wesela”

A uczestnicy czytania dostawali na pamiątkę „weselne szyszki” :)

W gronie lektorów reprezentowali nas:

pani dyrektor Małgorzata Kupis i Jakub Kowalczyk

pani Bernadetta Kochman

Natalia Kraska i Natalia Balawejder

Krystian Węgrzyn

Jakub Mróz i Grzegorz Panek, harcerze ZHR

Monika Panek i pani Marta Kumorek

Karolina Sander i Kasia Węgrzyn

Marcin Kochman, harcerz ZHR

A „za kulisami” imprezy wspaniałą pomocą służyły: Dominika Miara, Natalia Kiełbicka, Gabrysia Nizioł, Patrycja Przybylak, a także nasza absolwentka Kasia Stafa. To za ich sprawą imprezę ubarwiły stroje i rekwizyty, a łańcuckie czytanie zyskało dokumentację fotograficzną i publicystyczną.

Gratulacje dla wszystkich twórców udanej imprezy!