30 listopada uczniowie klas językowych naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. A to za sprawą Teatru Anglojęzycznego Wild West, którego aktorzy specjalnie dla naszych uczniów odegrali sztukę pt. „The Night In”. Ten ciekawy projekt w dziedzinie nauki języka angielskiego rozwijany jest za pomocą Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Założyciele to zawodowi aktorzy: Mike Marcinkowski i Piotr Malasiński. Mike pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie grał dla kilku teatrów, Piotr jest z Krakowa, ma doświadczenie teatralne i filmowe. Sztuka „The Night In” to komedia o ojcu i synu. Leo niespodziewanie umawia ojca (wdowca) na randkę w ciemno. Z początku Mark się nie zgadza, ale zmienia zdanie pod warunkiem, że syn przygotuje go do tego wyjścia. Podczas rozważania nad tym jak spotkanie będzie wyglądało, dwaj bohaterowie uczą się czegoś o życiu i o sobie nawzajem.
Po przedstawieniu aktorzy zainicjowali sympatyczną konwersację z widownią, nasi uczniowie chętnie zadawali pytania i żartowali z aktorami. Tematyka przedstawienia i jego zabawny charakter, a także kameralna atmosfera i przede wszystkim kontakt z żywym językiem angielskim, stanowiły  ciekawe doświadczenie kulturalne i edukacyjne. Teatr Wild West przygotowuje kolejną sztukę, aktorzy już zostali zaproszeni do jej wystawienia w 2 LO.