Dnia 20 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się już druga konferencja naukowa dla szkół  powiatu łańcuckiego „Czy wiesz co jesz? – czyli o zdrowym odżywianiu” organizowana przez II Liceum Ogólnokształcące  w Łańcucie oraz Instytut Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod honorowym patronatem Dyrektora Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Ireneusza Kapusty i Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia.

Uroczystość rozpoczęła się przemową pani dyrektor II LO Małgorzaty Kupis, a pani wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus oficjalnie otworzyła konferencję, podkreślając rolę świadomych wyborów dietetycznych w życiu każdego człowieka. Wydarzenie rozpoczęła pani prof. Małgorzata Dżugan, która przekonywała o niebezpieczeństwie płynącym z nadmiernego spożywania  fast foodów. „Całą prawdę o pączkach” usłyszeliśmy od dr Anny Pasternakiewicz, co doskonale wpisało się w kalendarz, bowiem konferencja wypadała w Tłusty Czwartek.

Po części wykładowej w salach lekcyjnych odbywały się warsztaty, które miały ukazać uczniom zalety zdrowego stylu życia. Uczestnicy brali udział w zajęciach z kuchni molekularnej, gdzie mogli poznać podstawowe pojęcia z tej dziedziny gastronomii od tzw. zaplecza. W międzyczasie w klasach rozdawane były zdrowe przekąski. Medyczna Szkoła Policealna przygotowała warsztaty kosmetyczne i pokazy pierwszej pomocy.

Na jednym z pięter naszej szkoły odbył się konkurs dla klas pierwszych liceum „Wiem co jem”, gdzie każda z klas przygotowywała potrawy i przekąski z wylosowanych wcześniej warzyw bądź owoców. Konkurs ten udowodnił, że kreatywna młodzież potrafi komponować posiłki zdrowe, ale i estetyczne.

Bez wątpienia cała konferencja była przyjemna i pożyteczna, ponieważ młodzież, niejako mimochodem, dowiedziała się mnóstwa ważnych rzeczy na temat zdrowej żywności.

Natalia Borcz, Agata Marek, Małgorzata Pyter (kl. 2C)

zdjęcia: Gabriela Rzepa 3B oraz ?(nieznany)